Skandinávské Chef Menu

Marek Raditsch

Pro Chef Menu mě inspirovala tradiční jídla ze Švédska, Dánska a Norska, která jsem upravil do podoby sendvičů. Věřím, že tohle je to nejlepší, co severský „street food“ nabízí!

Skandinávské Chef Menu připravil Marek Raditsch, Executive Chef restaurací Kampa Group, kde velí padesáti kuchařům. Působil v michelinských restauracích v Kodani či v Oslu a na jeho pokrmech si pochutnával Mick Jagger, monacký princ, členové norské královské rodiny a mnoho dalších. Mohli jste jej vidět také jako porotce v televizní soutěži MasterChef.

„Ve Skandinávii jsem pracoval a rád se tam vracím, a to hlavně kvůli gastronomii.“

Co tentokrát Chef Menu nabízí? Třeba lahůdku z mletého masa, kterou v Česku nejvíce zpopularizovala švédská nábytkářská firma. Telecí Frikadeller však představuje také dánský národní poklad. Tahle vymazlená bageta je naplněná mletými biftečky s uzenou majonézou a cibulkou na víně, to vše zapečené se slaninou a čedarem.

Druhou bagetou v menu je Vepřové karé s remuládou. Plátky vepřového masa proložené marinovanou okurkou, salátkem z červeného zelí a kari omáčkou slibují zážitek srovnatelný s pozorováním polární záře.

Norský platýs se řadí k nejoblíbenějším a nejchutnějším severským rybám. Platýse v křupavém těstíčku, s koprovo-kaparovým dresinkem, nakládanou okurkou a jarní cibulkou servírujeme netradičně v rozpečeném muffinu.

Ve skandinávské zimě i během středoevropského babího léta vás zahřeje Topinamburový krém. Tato zapomenutá rostlina je zdánlivě podobná bramborám, má ale jemnější a nasládlejší chuť a neobsahuje škrob. V našem receptu ji zdobí jen lesní houby podušené na másle.

I udatní Vikingové občas rádi sáhnou po něčem lehčím. V menu Fit Calories poznáte třeba Dánský krůtí chléb– pečená krůtí prsa se svěžím celerovo-ořechovým salátem a hroznovým vínem v dýňovém chlebu. A na závěr nejmilovanější severské jídlo Marka Raditsche – Krevetový Skagen v bramborovém chlebu. Lahodná kombinace grónských krevet a kopru s plátky ředkviček a salátem se dá jíst každý den!

 

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz