Portugalské Chef Menu

João Baptista

Letní Portugalské Chef Menu pro vás připravil šéfkuchař restaurace a tapas baru Oliveira João Baptista.

Poznáte tapenádu z oliv i tradiční portugalskou polévku, vychutnáte si plody moře, chorizo nebo výtečný azorský sýr. Prázdniny v Portugalsku mohou začít!

„Zamilovat se do Portugalska je tak snadné.“

Prázdniny v Portugalsku mohou začít! Zdejší lidé si umí užívat života a jsou nám v lecčems podobní, velkolepý Atlantik vyvolává vzpomínky na odvážné mořeplavce, no a pak je tu jídlo, které spojuje a nejlépe chutná s přáteli. Pokud vám v uších zní Fado a na duši máte melancholické saudade, je čas na bagetu inspirovanou portugalskými poklady.

Ačkoli Portugalci milují fotbal, bageta Azorská panenka neodkazuje na slavnou penaltu, ale na vepřové maso, které zbožňují stejně tak. Plátky vepřové panenky jsou zapečené s azorským sýrem, salámem chorizo (kterému se v Portugalsku říká chouriço), cibulkou připravenou v portském víně, rukolou a osvěžujícím mirabelkovým dresinkem.

Kuřecí s tapenádou je bagetka naplněná kuřecími prsy, sušenou šunkou, ovčím sýrem a olivovou tapenádou dochucenou tymiánem. Další odstín svěží zelené a také spoustu vitamínů dodává baby špenát. “Olivy, sušená šunka, ovčí sýr. Tyto tři pochoutky nesmí chybět při žádné portugalské hostině. Místní lidé je dělají s hrdostí a láskou, což je poznat na jejich jedinečné chuti.”

Tradiční polévka Caldo verde se v Portugalsku často podává na svatbách, narozeninách a dalších slavnostních příležitostech. Vy si ji však můžete dát kdykoli. Vedle kapusty a brambor v ní najdete i chorizové chipsy.

Formu do plavek teď už nejspíš nedoženete, ale zdravě a lehce můžete jíst díky menu Fit Calories i v létě. Avokádový chléb s krevetami si zamilujete na první kousnutí. Mezi plátky dýňového chleba najdete vedle krevetek také avokádovou salsu, plátky červené řepy a kousky šťavnatého mňamga. Tedy - manga.

No a konečně wrap s názvem Tuňákový steak ukrývá tuňáka připraveného metodou sous-vide a ochuceného růžovým pepřem, dále okurku, zelené jablíčko a dva dresinky - limetkový a sojovo-zázvorový.

 

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz