Toskánské chef menu

Riccardo Lucque

„Když jsem byl kluk, byla mou nejoblíbenější hračkou lednice. Láska k vaření se mě drží celý život. A i když se mi později otevřel celý svět nových chutí, italská kuchyně je u mě pořád na prvním místě.“

Malebným regionem střední Itálie a zdejší špičkovou kuchyní vás provede úspěšný restauratér a šéfkuchař Riccardo Lucque!

Toskánská kuchyně využívá zeleninu, bylinky a další suroviny v té nejlepší kvalitě. Výsledkem jednoduchých venkovských receptů jsou pak chutná, lehká a zdravá jídla. Riccardo vybral kuřecí a telecí maso, bílé víno, italskou slaninu, artyčoky, olivový chleba a další ingredience, ze kterých vytvořil úchvatné letní menu.

„Vydejte se s novým Chef Menu do Toskánska.“

Seznamování s toskánským Chef Menu můžete začít dvěma bagetami. V té první ochutnáte pečená kuřecí stehýnka vyladěná rozmarýnem, bílým vínem a proložená pečenými rajčátky Datterino. Výsledkem tohoto tradičního italského receptu je šťavnatá a svěží bageta Kuřecí Potacchio, kterou si rádi dopřejete opakovaně.

Druhou lahodnou bagetou je Telecí s ančovičkami. V té se snoubí pomalu pečené telecí maso s lehce pikantním dresinkem z ančoviček a konfitovaného česneku. Bohatou chuť masa skvěle doplňují marinované okurky a zlatavá pancetta.

Toskánci milují luštěniny. A úplně nejvíc křehké a na chuť jemné bílé fazole Cannellini. V menu najdete fazole v podobě luxusního krému podávaného se slávkami a zakápnutého citronovým olejem s chilli. Poctivá rustikální polévka plná přímořské atmosféry vás od prvního sousta přenese rovnou na toskánský venkov.

Odlehčené menu Fit Calories je tentokrát plné sezónní zeleniny a šťavnatého pesta. Pochutnejte si nejprve na tortille s bylinkovým kuskusem, pistáciemi a chilli. Vláčnost jí dodává jemné italské mascarpone, křehkost zase salát little gem.

Pro druhou svačinku zvolil Riccardo Lucque olivový chléb. Ten je na rozdíl od nejtradičnějšího toskánského chleba, který se ani nesolí, plný nových chutí. Mezi dvěma plátky najdete marinované artyčoky, ricottu s pestem, pečená rajčátka, rukolu s medovou zálivkou a hoblinky parmazánu. Takhle vypadá pravý italský piknik!

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz