Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Zamilujte se, prosím! Čtvrtek, 26.04. 2018

Zamilujte se, prosím!

zpět na články

Štítky: Paříž selfie Láska

Láska prochází (také) žaludkem

Kalendářní měsíce dostávají stále častěji nová jména a témata. Když chcete být „in“, je dobré se jimi řídit. V listopadu si muži pěstují knírek, k únoru se lidé hrdě hlásili coby k suchému měsíci a objevil se i veganský nebo avokádový měsíc. Máj, měsíc lásky, je tu ale takřka odjakživa.

Oblíbenost tématu lásky je logická, ovšem jen pro lidi, kteří jsou zamilovaní. Pro ty nezadané nebo ve vztahu nespokojené může být máj rozporuplným obdobím. „Diktát sociálních sítí nás nutí do sdílení zamilovaných fotek se svými protějšky, na nichž se držíme za ruce, hledíme si do očí, srkáme společně latté a používáme hashtagy jako #mylove či #czechcouple,“ říká sociolog Pavel Pusa.

Odborníci radí, jak tomuto tlaku čelit. „Buď se zamilujete, anebo to vyřešíte jinak. Lásku nemusíte cítit jen k partnerovi, ale třeba také k politické straně, telefonu, novému kusu oblečení, botám nebo k jídlu,“ vysvětluje Pusa s plnou pusou pořádného sousta Pařížské bagety.

Zamilovat se sám do sebe

Další možností je zamilovat se sám do sebe, což je v dnešní době neméně aktuální téma.„Všichni se snažíme plnit očekávání svých partnerů, rodin nebo šéfů v práci, a často zapomínáme na sebe,“ vysvětluje Pusa, proč by se lidé v květnu neměli bát sdílet obsah s hashtagem #selflove. Dělat malé radosti sobě i svým blízkým, to je prý ten správný recept na májové štěstí. „Pozvěte cizí slečnu na Pařížskou bagetu a uvidíte, jak vám bude fajn,“ uzavírá téma sociolog.

Dejte si teď zapečenou Pařížskou bagetu se šunkou, sýrem brie, slaninou, dresinkem a pečenými rajčaty za milou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz