Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Čtvrtek, 18.02. 2016

Vláda chce národní stadion!

zpět na články

Štítky: Sobotka Švýcarská

Bude multifunkční a Čechy by měl stmelit

(Boule) – Po letech dohadů, zdali má smysl stavět u nás fotbalový stadion s velkou kapacitou se vláda rozhodla podpořit národní svatostánek v jiné podobě. „Půjde o stadion pro všechny sporty, ve kterých jsou Češi úspěšní,“ uvedl premiér Sobotka.

Unikátní multifunkční aréna nabídne publiku rychlobruslení, biatlon, fotbal, hokej, tenis, hod oštěpem, nohejbal a kolovou. „V kolové sice už nedosahujeme takových úspěchů jako za éry bratří Pospíšilů, ale věříme, že medaile zase přijdou,“ říká ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Existence stadionu by měla podle vlády podpořit národní hrdost, což je v dnešní rozkolísané době zapotřebí. „Kdy jindy se Češi dokáží semknout, než když slaví sportovní vítězství svých krajanů!“ uvažuje Sobotka. V architektonickém tendru zvítězil návrh stadionu ve tvaru bagety. „Jednotlivá sportoviště budou poskládaná vedle sebe stejně precizně a nápaditě jako ingredience ve Švýcarské bagetě,“ přiblížil svoji studii Ing. arch. Pavel Mezonet. sasort. A co pak s ledovým oválem? Místo toho navrhují zařadit sporty, které mají v Čechách stabilnější tradici. „Za typicky české národní sporty považuji fňukání, hospodské tlachání, kibicování nebo přehánění,“ říká sociolog Petr Lidumil. Podle něj by se na stadionu dala pořádat i klání v pití piva, zahrádkaření nebo v házení céček na čáru.

Dejte si teď i vy nápaditě poskládanou Švýcarskou bagetu se sýry maasdamer a brie, sýrem s modrou plísní, pečenými rajčaty, ořechy, máslem a grilovanou cibulkou za hrdou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz