Filtr

Zavřít
Učitelé na ulici! Středa, 06.09. 2017

Učitelé na ulici!

zpět na články

Štítky: caesar

Prahou projde Teachers Pride

(Boule) – Ve vládě vrcholí boj o státní rozpočet. A protože není jisté, zdali dojde na slibované navýšení platů ve školství, rozhodli se učitelé pro akci. „Uspořádáme pochod Teachers Pride. Je to karnevalový průvod hrdosti na to, že jsme učitelé a vzděláváme budoucí generace,“ říká Mgr. Tkaloun.

Organizátoři očekávají až 20 tisíc učitelů s vlajkami J. A. Komenského a v otrhaných kostýmech symbolizujících jedny z nejnižších platových ohodnocení v Evropě.

Učitelé ponesou i další rekvizity, aby ukázali svoji orientaci. „Učím zeměpis, takže ponesu globus. Kolegyně z přírodovědy bere vycpaného datla,“ prozrazuje Mgr. Hajská. V průvodu se jistě objeví i velká dřevěná kružítka, nakloněné roviny, vyjmenovaná slova nebo obří zkumavky.

Proti pochodu protestují zastánci tradičních a dobře placených povolání. „Jsem prodavačka v Lidlu a umím si tam vydělat dost peněz. Ne jako oni!“ říká rozhořčená Marie Zakasová. Očekávají se také provokace ze strany extremistů, kteří odmítají vzdělání jako takové, a nesouhlas věřících. „To, že ses narodil jako učitel, je nesmysl. Mohl sis vybrat orientaci na jiné povolání,“ nabádá muž s transparentem, na kterém je přeškrtnutá žákovská knížka.

Ke kritice učitelů se přidává i kolemjdoucí žena: „Je to ohavnost. Ať si každý dělá co chce, ale nevystavuje to na odiv veřejně.“ Průvodem pojedou alegorické vozy, například ve tvaru katedry, ukazovátka, sborovny nebo školní jídelny, kde se bude podávat Caesar bageta s kuřecími steaky. Vozy potáhnou tělocvikáři.

Dejte si teď i vy Caesar bagetu s kuřecími steaky, parmezánem, salátem, slaninou a caesar dresinkem za hrdou cenu .

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz