Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Čtvrtek, 29.05. 2014

Telička je dělník Bruselu

zpět na články

Štítky: Brusel EU ANO

Do kin přijde dokument o evropském srdcaři

(Boule) – Existuje-li mezi českými politiky jeden opravdu skalní fanoušek Bruselu a Evropské unie, je to rozhodně Pavel Telička. Jeho domácnost připomíná malé muzeum artefaktů z belgické metropole. „Nedávno mi do sbírky přibyla plyšová Bruselská bageta s kuřecími steaky, kterou teď používám místo polštáře. Celou noc se mi tak zdají vypečené sny,“ uvedl Telička.

Pavel Telička strávil v Bruselu řadu let, když nejprve vyjednával vstup Česka do EU a později tam působil jako úředník a eurokomisař. „Musím říci, že mi tamní byrokracie přirostla k srdci,“ říká politik, který kandidoval za hnutí ANO. Řadu evropských procedurálních postupů ostatně zavedl i k sobě domů. Jeho děti prý nedostávají kapesné, ale dotace. U Teličků platí soubor norem, usnadňujících volný pohyb zboží z obchodu do ledničky a z ledničky na talíř či z prádelního koše do pračky a z pračky do skříně. V rodině fungují i nejrůznější kvóty. „Při společném sledování televize si Pavel prosadil kvótu na 40% zastoupení fotbalových přenosů,“ potvrzuje Teličkova manželka Eva. Kladný vztah k Bruselu je na první pohled patrný také z vybavení bytu. V koupelně mají Teličkovi místo vodovodní baterie repliku sochy čůrajícího chlapečka. Na stěnách bytu jsou pak k vidění podobizny slavných evropských mistrů. „Máme tu dva Verheugeny, jednoho Barrosa a také Prodiho v životní velikosti,“ vysvětluje kandidát na eurokomisaře v připravovaném dokumentu s názvem Dělníci Bruselu v režii Víta Klusáka. „Po několika letech v soukromém sektoru se mi po Bruselu už stýskalo. Jsem rád, že se tam vracím,“ komentuje Telička výsledky voleb v jedné z emotivních scén, když přitom leští zmenšeninu bruselského Atomia zavěšenou nad manželskou postelí.

Dejte si teď i vy Bruselskou bagetu s kuřecími steaky, sýrem s modrou plísní, dresinkem a pečenou cibulkou za dotovanou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz