Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Čtvrtek, 02.10. 2014

Tajné služby sledují Sobotkovou

zpět na články

Štítky: Sobotka ANO Švýcarská

„Sledujeme ji rádi,“ říká agent Ementál

(Boule) – Tajné služby chtějí lidem odposlouchávat telefony, číst e-maily nebo dokonce prohlížet fotografie. „Máme omezené pravomoce a to nás nutí improvizovat,“ pošeptal novinářům v Boulevardu agent s krycím jménem Ementál. Vzápětí vyjmul odposlouchávací zařízení z prázdného sáčku od Švýcarské bagety, kterou chvilku předtím dojedla manželka premiéra Sobotky.

Sledování manželek politiků je poměrně mladá disciplina, kterou do státní praxe zavedla Jana Nagyová,“ vysvětluje jiný agent s krycím jménem Brie. Podle jeho slov to je příjemná práce. „Ještě lepší by bylo sledovat manželky hokejistů nebo fotbalistů, ale paní Sobotková taky není k zahození,“ usmívá se třetí člen tajného týmu, agent Sýr s modrou plísní. Mezi sledované manželky patří nově i choť švédského ministra zahraničních věcí Carla Bildta. Ten na nedávném summitu NATO zpochybnil kvality české zpravodajské služby, což nemohlo zůstat bez odezvy. I kvůli takovým mimořádným sledovačkám trápí tajné služby nedostatek pracovních sil. „Budeme nabírat nové agenty,“ říká šéf personálního oddělení BIS, agent Životopis. Výběrové řízení má být ale natolik utajené, že existují obavy, aby se o něm nějací uchazeči vůbec dozvěděli. Budoucí agenti s krycími jmény Máslo, Pečená cibulka a Ořech budou mít v popisu práce také sledování potenciálních extremistů, zkorumpovaných politiků a nečestných podnikatelů. „Máme nízké stavy i malé pravomoce, ale naštěstí nám hodně pomáhá móda selfies,“ vysvětluje mluvčí BIS, agent Mikrofon. „Lidi se nám sami vyfotí se svými komplici a ještě to pověsí na Facebook,“ pochvaluje si.

Dejte si teď i vy zapečenou Švýcarskou bagetu s ementálem, sýrem brie, sýrem s modrou plísní, máslem, pečenou cibulkou a ořechy za utajenou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz