Filtr

Zavřít
Středa, 08.02. 2017

Stát zakáže stres

zpět na články

Štítky: stres caesar

Workoholici se proti návrhu bouří

(Boule) – Po úplném zákazu kouření se stát chystá omezit další zdravotní riziko. „Zakážeme stres na pracovištích a sportovních stadionech,“ říká Robert Salám z expertní komise projektu KLISNA (Kompletní LIkvidace Stresu NAprosto).

Odpůrci připravovaného zákona lobují za to, aby stres mohl zůstat alespoň na 25 procentech každého pracoviště. „Myslíme si, že stres je do jisté míry produktivní, a tak chceme vytvořit speciální místnosti, kde se lidé budou moci svobodně nervovat,“ vysvětluje nejmenovaný zadýchaný poslanec. Zvukotěsné stresovny by měly posloužit lidem, kteří si libují ve špatném plánování, nechávání věcí na poslední chvíli nebo konfliktech s nadřízenými. „Já se zákonem souhlasím. Stresují mě hlavně nesmyslné termíny,“ říká Jan Válec, pracovník stavební firmy, a hned uvádí konkrétní příklad: „Ministr dopravy prohlásil, že dálnice D11 má být dostavena do roku 2025, což mě už teď stresuje.“

Zavedení antistresových hlídek

Součástí návrhu zákona má být i vytvoření antistresových hlídek. „Kdo uvidí, že se někdo rozčiluje, například během fotbalového zápasu, měl by to hned hlásit na horkou linku,“ vysvětluje Salám. V krajním případě by kvůli tomu mohl být sportovní zápas ukončen. Stát chystá seznamy uklidňujících bylin a jídel nebo meditační učebnici. Podle této příručky se například doporučuje meditovat během pracovního oběda. „Kousněte do Caesar bagety s kuřecími steaky a zkuste si vychutnat sousto doslova všemi smysly,“ píše se na straně 6. Proti stresu prý dále fungují tyto aktivity: procházky, domácí práce, nakupování, sex nebo odpočinek od sledování zpráv.

Dejte si teď antistresovou bagetu Caesar s kuřecími steaky, parmezánem, salátem, slaninou a Caesar dresinkem za uklidňující cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz