Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Neděle, 22.11. 2015

Stát zakáže pálit hudbu

zpět na články

Štítky: Sobotka Politika Šunka

„Je to prolomení hudební svobody,“ bouří se fanoušci

(Boule) – Od roku 2017 budou moci úředníci kontrolovat, čím lidé doma topí. „Když spatříme podezřelý kouř, zazvoníme a zkontrolujeme občanovi kotel,“ vysvětluje učeň ze SOU Kouřim, obor Kontrolor kotle. Trestat se bude spalování odpadů. Spalování kalorií, například při sportu, by mělo zůstat i nadále povolené.

Rozpoznat podezřelý kouř pomohou kontrolorům školitelé z indiánského kmene Utahů, kteří jsou tradičními experty na kouřové signály. „Jejich pobyt u nás pokryjeme z dotací Evropské unie, a navíc tím naplníme část kvót pro ubytování migrantů,“ vysvětlil Bohuslav Sobotka. Odpůrci namítají, že není jednoznačné, co všechno se dá považovat za odpad. Hudební kritici například slovem „odpad“ označují tvorbu několika hudebních interpretů, kteří se letos dostali do užší nominace ankety Český slavík. Stát proto zakáže lidem takovou hudbu pálit. „Při podezření, že si vypalujete hudební odpad, a hodláte jím otravovat život sobě i sousedům, vám mohou kontroloři přijít zkontrolovat cédéčka,“ říká Tomáš Vkus z ministerstva životního prostředí. Proti chystanému opatření už se začali bouřit diváci TV Šlágr a také příznivci skupiny Ortel. „Naši fanoušci podepisují petici. Kdo se podepsat neumí, stačí když na papír otiskne holou lebku,“ vysvětluje šéf fanklubu. Legislativní rada vlády řešila také stížnosti na hlasité mlaskání v okolí Bageterií Boulevard, ale tuto věc zatím odložila. Lidé mlaskají například při konzumaci Šunkové bagety, dalších křupavých baget či pečených brambor Patatas. „Provedeme zkušební meření a pak uvidíme,“ slíbil ministr Brabec.

Dejte si teď čerstvou Šunkovou bagetu s plátky šunky, sýrem maasdamer, máslem, okurkou, rajčetem a salátem za vyladěnou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz