Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Úterý, 28.05. 2013

Sobotka vydraží rovnátka

zpět na články

Štítky: Sobotka Kalousek Politika Rovnátka

„Je to dobrá investice,“ radí politici občanům

(Boule) - Alex Ferguson, bývalý trenér Manchesteru United, nedávno vydražil vlastní žvýkačku za 390 tisíc liber, což inspirovalo české politiky. „V politice už jsem skoro tak dlouho, jako byl Sir Alex v United. Očekávám, že získám podobnou částku,“ řekl Miroslav Kalousek poté, co nabídl do dražby nakousnutou bagetu Caprese.

Vyvolávací cena bagety uložené uvnitř tubusu od novoborských sklářů byla 1 Kč, ovšem během prvního týdne nikdo nepřihodil. „Bagetu Caprese mám rád, ale radši si ji dám čerstvou, než nakousnutou od Kalouska,“ vystihl pravděpodobné příčiny nezájmu jeden ze zákazníků Boulevardu. Podle vládního PR manažera Jiřího Provara bylo chybou, že ministerstvo dražbu svěřilo firmě Paradise Diamond Enterprises, jež Kalouskův tubus nabízela spolu s hrnci a dekami na předváděcích akcích pro seniory. Další dražby osobních předmětů vrcholných politiků proto napříště zastřeší nově vzniklá nadace Floskule. „Myslím, že to je dobrý nápad, který může politikům vylepšit reputaci u běžných občanů,“ říká předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který se rozhodl vydražit svá rovnátka. „Vyhrál jsem s nimi stranické volby, ještě trochu voní po šampaňském,“ dodává Sobotka. Další z dražeb nabídne třeba porodnické kleště bývalého pražského primátora Svobody nebo osmistránkový deníček Karoliny Peake z doby, kdy byla ministryní obrany. Zapojí se také ministr vnitra, který vydraží originál tzv. Kubiceho zprávy v brožované vazbě s podpisem a věnováním. Získané peníze by měly vylepšit státní rozpočet. „Očekáváme, že o dražby bude stejně velký zájem jako o státní dluhopisy,“ prohlásil Petr Nečas.

Dejte si teď i vy čerstvou bagetu Caprese s mozzarellou, rajčaty, mascarpone, pesto genovese, ledovým salátem a balsamicem za vyvolávací cenu. 

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz