Filtr

Zavřít
Pátek, 31.10. 2014

Sedláček si nepokecal řád

zpět na články

Štítky: Zeman Brusel Vysočina

Hrad připravuje nová prezidentská vyznamenání

(Boule) – Režisér Robert Sedláček způsobil nedávno rozruch, když přebíral státní vyznamenání v mikině. Později se omlouval, že si spletl dress code s dresink code. „Pochopil jsem to tak, že nemám mít oblečení potřísněné dresinkem,“ vysvětlil oceněný filmař se šťavnatou Bruselskou bagetou v ruce.

Podle Sedláčka bylo o jeho fleecové mikině napsáno už tolik, že to zastiňuje i důvod udělení vyznamenání. Tím jsou jeho minulé a budoucí filmy. „V těchto dnech začínám natáčet novinku s názvem Obsluhoval jsem českého prezidenta,“ dodal režisér. Letošní předávání státních vyznamenání rozpoutalo diskuzi o tom, zdali je důstojné vyznamenávat vedle skutečných hrdinů také umělce typu Roberta Sedláčka či Lucie Bílé. Výsledkem debaty je připravované zavedení nových řádů, které se budou udělovat od příštího roku vedle těch oficálních státních. „Půjde o Řád zlatého mikrofonu, Řád zlatého ajfru, Řád zlaté kamery a Řád zlaté propisky pro kamarády Miloše Zemana z řad zpěváků, herců, režisérů a spisovatelů,“ říká hradní mluvčí Ovčáček. Zemanovi oblíbení kuchaři dostanou Řád zlaté vařečky a módní návrháři zase Řád myšího kožíšku. Předávání těchto „kamarádských“ řádů se nebude odehrávat na Pražském hradě, nýbrž na Vysočině. „Uvažujeme o chalupě pana prezidenta, kde ale budeme muset postavit mobilní party-stany pro následný vegetariánský raut,“ uvedl Petr Vachler, který se má přímého přenosu ujmout v roli režiséra. Jednotlivé řády budou vyrobeny v Číně. Miloš Zeman se na tom dohodl během nedávné státní návštěvy v Pekingu.

Dejte si teď i vy šťavnatou Bruselskou bagetu s kuřecími steaky, sýrem s modrou plísní, dresinkem a pečenou cibulkou za slavnostní cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz