Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Pátek, 24.05. 2024

Předvolební rap!

zpět na články

Štítky: caesar

Tomio 158 a HavlíCzech dissují

(BB) – Marketéři politických stran před eurovolbami bijí na poplach. Cesta k oslovení nejmladších voličů podle nich vede přes hiphop a rap. „Mezi mladými je to dnes nejpopulárnější žánr,“ souhlasí hudební publicista Honza Žehral.

Některá politická uskupení proto narychlo předělávají své hymny z popové verze do rapové. „Jsme jediné hnutí v České republice, které myslí na mladé,“ říká Tomio Okamura. Svoji hymnu s názvem Chránit svůj národ, kterou pro SPD původně nazpíval Petr Kolář, nyní přerapoval právě on, a to pod nickem Tomio 158. Ve svých dalších bangerech dissuje všechno, co dělá vláda, Evropská unie nebo prezident Biden. Na stejnou notu rapuje také Karel Havlíček aka HavlíCzech nebo Kateřina Konečná aka KateOver.

Vládní koalice pak ohlašuje release vlastního rapového uskupení s lehce sebekritickým názvem Trago Union. „Textově jde o klasický rapový model, tedy příběhy politiků z ulice, kterým život na schůzích nic nedaroval, ale oni se přesto dokázali z malých regionálních organizací vypracovat až do parlamentních limuzín,“ říká Žehral, který pracovní nahrávky Trago Unionu už slyšel. „V příbězích se hodně pije kafe a jí bagety, třeba bageta Caesar, která svým jménem dodává konzumentům pocit velikosti,“ dodává.

Politici se také učí mluvit jazykem mladého publika. Petr Fiala například nedávno na komentář novináře odpověděl: „Si zabil.“ Později na tiskové konferenci vysvětlil, že u nich v hoodu, aka sekretariátu, se tak mluví, a že to měla být pochvala.

Každý pátek si u nás můžete dát zapečenou bagetu Caesar s kuřecími steaky, parmezánem, salátem, slaninou a Caesar dresinkem za akční cenu.

 

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz