Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Politiky budou dabovat Středa, 22.02. 2017

Politiky budou dabovat

zpět na články

Autor obrázku: Jens Kreuter, Zdroj obrázku: Unsplash

Štítky: Sobotka Babiš Kalousek Politika ANO kníže Schwarzenberg Fuka Dabing Fiala

Oblíbenost jim může vzrůst o 30 %

(Boule) – Blíží se volby a týmy poradců se předhánějí ve strategiích, jak zvýšit stranám preference. Nejnovějším nápadem je dát politikům atraktivnější hlas. „Češi milují dabing a mají své oblíbené hlasy,“ vysvětluje Marek Unikal z týmu ANO.

Hledají se vhodní herci

Plán je vybrat politickým lídrům vhodné herce, kteří pak budou dabovat všechny jejich televizní výstupy. Nejvíce by dabing mohl pomoci právě předsedovi ANO, Andreji Babišovi, který občas češtinu prokládá cizími (slovenskými) slovy. „Na seznamu herců pro Andreje byl třeba Jiří Lábus, ale ten je příliš spjatý s Marge Simpsonovou,“ říká Unikal. Babiše tak bude nakonec dabovat Bohdan Tůma, jehož nejvýraznější rolí je zelený mužíček, maskot e-shopu s elektronikou. „Myslím, že to pro mě nebude problém. Mimozemšťan jako mimozemšťan,“ glosuje Tůma nové angažmá. Nevýrazného předsedu ODS Fialu by mohl dabovat Daniel Rous, který propůjčil hlas Rossovi ze seriálu Přátelé. Poradci Bohuslava Sobotky se rozhodují mezi Zdeňkem Mahdalem a Michalem Jagelkou. Dabing by mohl výrazně pomoci i Karlu Schwarzenbergovi. Toho namluví Ota Jirák, známý coby mamut Manny či plyšové Hele.

Experti se shodují, že prefencím uškodit nelze

Filmový expert František Fuka soudí, že to politikům zvedne preference. „Na dabované filmy chodí do kin až o 30 % více diváků,“ vysvětluje. Svou roli sehraje i předávání Cen Františka Filipovského, které proběhne v Přelouči těsně před volbami. „Věřím, že cenu získáme,“ říká Andrej Babiš hlasem Bohdana Tůmy. Jediný, kdo dabing odmítá, je Miroslav Kalousek. „Já mám hlas charismatický dost a lidi mě budou volit i bez dabingu,“ řekl a sebevědomě se zakousl do Pařížské bagety.

Zakousněte se také do zapečené Pařížské bagety se šunkou, sýrem brie, slaninou, dresinkem a pečeným rajčetem za přemluvenou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz