Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Pátek, 22.09. 2023

Politici žijí ve strachu

zpět na články

Autor obrázku: Denisa,

Štítky: caesar

Trpí tzv. Caesarovým syndromem

(BB) Jakkoli jsou politici v Čechách často předmětem kritiky, vykonávají jedno z nejstresovějších povolání vůbec. Míra stresu se na nich pozná například podle prkenné chůze. „Bojím se, že šlápnu vedle,“ připouští nejmenovaný vládní politik, který odmítá své kroky vysvětlovat.

„Politici jsou dneska snadný terč,“ myslí si hajný Jan Robátko. K jejich stresu přispívají velkou měrou také média, lidé na sociálních sítích nebo konkrétní firmy. To potvrzuje Vít Čočka ze společnosti na výrobu drobnohledů. „Každý rok prodáváme víc a víc drobnohledů, takže jsou naši zastupitelé pod větší kontrolou,“ říká Čočka.

Politici si musí dávat pozor na to, co říkají, jak se chovají na veřejnosti a s kým se potkávají. Z poslední doby o tom ví své třeba ministr Blažek, který se náhodou potkal v restauraci s lobbistou Nejedlým a pak tam spolu pět hodin čekali, až přestane pršet. Od premiéra za to dostal pomyslnou žlutou kartu, což se projevilo na jeho zvýšené nervozitě. „Když jde po ulici, pořád se teď rozhlíží, jestli náhodou nejde kolem Nejedlý,“ všiml si politolog Roman Kauza.

Stres, který politici zažívají, pramení podle něj z permanentního rizika, že někdo nebo něco jejich kariéru ukončí. Proto se mluví o tzv. Caesarově syndromu. „Římský vojevůdce Caesar byl, jak známo, zavražděn v Senátu jeho politickými oponenty,“ vysvětluje Kauza. Podle parlamentních psychoterapeutů, kterým byly nedávno navýšeny přesčasy, může příznaky syndromu zmírnit konzumace Caesar bagety. „Zvlášť v pátek, kdy je v akci,“ říká terapeutka Klára. „Anebo změna povolání,“ dodává.

Každý pátek si u nás můžete dát zapečenou bagetu Caesar s kuřecími steaky, parmezánem, salátem, slaninou a Caesar dresinkem za zvýhodněnou cenu :-).

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz