Filtr

Zavřít
Pondělí, 24.07. 2017

Politici slibují houby

zpět na články

Štítky: Kalousek Brusel Okamura ANO

Okamura chce postavit přehradu

(Boule) – Léto v Česku není už dlouho jen okurkovou sezonou, ale také sezonou sucha. Po loňském uprchlickém tématu sázejí letos politici právě na suchou kartu. „Vrátíme do lesů houby,“ slibují politici ANO.

Právě houbaření, oblíbený sport Čechů, se kvůli suchu už třetí léto za sebou nedaří kvalitně provozovat. „Našla jsem jen dvě suché babky a klouzka, který vůbec neklouzal. Mělo by se s tím něco dělat,“ stěžuje si například houbařka Marie Nejedlá ze Suché Lozi.

Vláda připravuje sérii opatření, která by měla zadržet v krajině více vody. Takzvaný protiplýtvací zákon by mohl lidem nařizovat, aby si pod okapy umísťovali sudy na dešťovou vodu. Podle kritiků návrh ale obsahuje i vyloženě diskriminační položky. „Vadí nám zákaz vyklepávání vody z ucha. Občané by se měli svobodně rozhodnout, zdali si po koupání vodu v uchu nechají, či nikoli,“ kritizuje zasahování státu Petr Fiala z ODS.

Počítá se také se zákazem vysušování masa, například roastbeefu, který má zůstat vždy šťavnatý, podobně jako v bagetě z BB. Na černé listině se má ocitnout i suchý humor, což nevidí rád jeho velký fanoušek, Miroslav Kalousek. Jednotlivé kraje by měly zakládat nové močály, v čemž jim radí Jožin z bažin, tvář reklamní kampaně Ministerstva zemědělství. Sociální demokraté plánují, že namísto autobusu zvolí k cestám za voliči kropící vozy, a Tomio Okamura voličům slibuje vytvoření nové vodní nádrže, Okamurky, kde bude zajištěn pronájem šlapadel zdarma. „Stop suchu! Sucho v Česku nechceme!“ burcuje věrozvěst populismu.

Dejte si teď Roastbeef bagetu s plátky šťavnatého roastbeefu, křenovým dresinkem a kyselou okurkou za vysušenou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz