Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Čtvrtek, 17.04. 2014

Pelta je slanina!

zpět na články

Štítky: Pelta Slanina Svoboda Osel

Co všechno se může skandovat na fotbale?

(Boule) – České fotbalové stadiony občas připomínají válečná bojiště. To se rozhodl změnit předseda svazu Miroslav Pelta, když přišel s iniciativou proti vulgaritám v ochozech. „Pokud se to povede, navrhneme Míru na Nobelovu cenu míru,“ říká funkcionář Martin Svoboda zvaný Chřestýš.

„Pana Chřestýše neznám a nikdy jsem se s ním nesetkal,“ odmítl kandidaturu Pelta. Alespoň prozatím. Bitva za slušnost na stadionech totiž zdaleka není dobojována. Od chvíle, kdy Pelta vyhlásil nulovou toleranci vůči neslušným výrazům, musí rozhodčí během hry posoudit každý jednotlivý pokřik a vyhodnotit, zdali je natolik závadný, aby to stačilo k ukončení zápasu. Situaci by jim měl usnadnit seznam zakázaných slov, který připravuje nově ustavený Odbor slušnosti, etiky a lidskosti (OSEL) při fotbalovém svazu. Příručka prý nebude kdovíjak objemná. Podle ní je třeba v pořádku skandovat „Pelta je slanina“, „Pelta je šunka“ či „Pelta je hermelín“. Jak vysvětlil vedoucí odboru, jde o ingredience Pařížské bagety, která je tak dobrá a oblíbená, že přirovnání k ní není urážkou. Svazoví funkcionáři zároveň vyzvali fanoušky, aby sprosté výrazy v ochozech sami nahlašovali. K tomu účelu byla zřízena tzv. sprostá linka (S-linka). Když se na ni dovoláte, uslyšíte hlas Miroslava Pelty, který říká: „Pokud jste slyšeli nadávku, stiskněte jedničku. Pokud jste byli svědky uplácení, stiskněte dvojku. Pokud vedle vás explodoval dělbuch, stiskněte trojku“. Svazový specialista pro styk s fanoušky, Pavel Kotel, navrhuje, aby se Peltova iniciativa přenesla z fotbalu i do dalších společenských oblastí. „Proč hlídat jen fotbal?! Když zazní sprosté slovo v divadle nebo ve filmu, měla by se produkce ukončit zrovna tak,“ říká Kotel.

Vyzkoušejte teď i vy skvělou chuť zapečené Pařížské bagety se šunkou, slaninou, hermelínem, rajčaty a dresinkem za odpískanou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz