Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Středa, 05.04. 2017

Pelikán zakázal koule

zpět na články

Štítky: pelikán koule ministr

Ministr zavádí nové alternativní tresty

(Boule) – České věznice jsou přeplněné. Stát jim chce ulehčit zavedením alternativních trestů, ovšem dlouho plánované elektronické náramky stále nejsou v provozu. Ministr spravedlnosti Pelikán proto zvolil jinou taktiku. “Vytvořili jsme kreativní tým, který vymýšlí nové, snadno realizovatelné tresty,“ uvedl na tiskové konferenci.

„Snažíme se, aby tresty byly edukativní a ideálně pobavily i okolí,“ říká člen tvůrčího týmu složeného z bývalých kreativců reklamních agentur. Následně představil několik odsouzených. Luboš K., který na dálnicích vybržďoval pomalejší řidiče, musí například za trest nosit tričko s nápisem: „Mám ho malýho“. Jiný odsouzený kradl v samoobsluze, a za to si musí dva měsíce objednávat oblíbenou bagetu BBQ koule, ovšem bez masových koulí. „Je to krutý trest, ale pořád lepší než sedět v přeplněné věznici,“ smířeně zhodnotil Václav S. Odsouzenec Milan D. novinářům řekl: „Pykám pro prohřešek pramenící povšechně právě... proto!“ Ministr Pelikán vysvětlil, že tento muž pracoval jako podomní prodejce a svojí výřečností oklamával zákazníky. Proto mu byla soudně omezena slovní zásoba a musí za trest říkat jen slova začínající na písmeno P. Kritici namítají, že podobné tresty sice ušetří náklady na pobyt ve věznici, ovšem stát bude muset vynaložit větší prostředky na kontrolu odsouzenců. Pelikán argumentuje bezplatným zapojením veřejnosti, podobně jako v případě EET. „Seznamy trestů budeme zveřejňovat, a kdo uvidí, že odsouzenec trest zanedbává, může to nahlásit,“ uzavírá ministr.

Dejte si teď zapečenou bagetu BBQ koule i s masovými koulemi, sýrem Maasdamer, dresinkem, grilovanou cibulkou a BBQ omáčkou za zmírněnou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz