Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Ovčáček volá Bílý dům Pondělí, 21.08. 2017

Ovčáček volá Bílý dům

zpět na články

Štítky: Trump

(Boule) – Prezidentův mluvčí dostal od svého nadřízeného další dlouhodobý úkol. Vedle zatím neúspěšného hledání článku Ferdinanda Peroutky má Jiří Ovčáček nově zařídit také schůzku Zemana s Donaldem Trumpem. „Každý den si kupuji novou SIMku a volám do Bílého domu,“ potvrdil mluvčí.

Český prezident jako jediný evropský státník podpořil Trumpa v předvolební kampani, za což očekával vděk v podobě nadstandardních vztahů. Jak se ale zdá, Trump jeho náklonnost neopětuje.

K vysněné schůzce, pro kterou má Zeman připraveno 50 bonmotů (pozn. – počet hvězd na americké vlajce), nepomohli ani američtí lobisté, jejichž úkolem bylo mimo jiné popírat, že takové zadání z české strany dostali. „Pan prezident Zeman je na schůzku připravený. Přemýšlí už pouze o změně jednoho bonmotu, ve kterém glosuje, že je příliš mnoho novinářů. Stejný bonmot totiž použil při schůzce s prezidentem Putinem,“ vysvětlil mluvčí Ovčáček a zároveň dodal, že on osobně by ho neměnil, protože prý u Trumpa zaboduje stejně dobře.

Zorganizování schůzky je tedy nyní v rukách mluvčího, který zkouší do Bílého domu volat pokaždé z jiného čísla. „Nejdřív se ozve automat s hlasem pana Trumpa a pak se čeká na spojení s operátorem. Na pozadí přitom hraje hymna jižanské Konfederace. Někdy tu písničku slyším i desetkrát za sebou,“ povzdechl si Ovčáček. Politolog Karel Sonda hodnotí šance na schůzku skepticky. „Obdivuji, jak se pan Ovčáček dokáže zakousnout do jakéhokoli úkolu, který od svého šéfa dostane, i když je to úkol absurdní,“ řekl Sonda a s chutí se zakousl do bagety Sweet Ribs z BB.

Dejte si teď i vy bagetu Sweet Ribs s vepřovými žebry, BBQ omáčkou, cibulovou marmeládou a sýrem maasdamer za líbivou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz