Filtr

Zavřít
Čtvrtek, 12.06. 2014

Mládek zavede nové svátky

zpět na články

Štítky: Mládek Svátek MDŽ

Ministr chce pobídnout Čechy k nakupování

(Boule) – Češi nejvíce utrácejí o svátcích. A právě na to sázejí obchodníci, kteří se každý rok snaží nějaký nový svátek zavést. „Letos jsem vymysleli letní Vánoce a uvažujeme také o podzimních Velikonocích,“ říká mluvčí známého e-shopu. Jiná firma pro změnu láká zákazníky na oslavu amerického Dne nezávislosti.

„Je to sice americký svátek, ale proč bychom my Češi nemohli oslavit nějakou tu svoji nezávislost. Třeba nezávislost na manželce,“ říká čerstvě rozvedený Lumír Myslivna, který bude svým zákazníkům 4. července rozdávat Americké bagety z Boulevardu jako dárek. Nápad se zalíbil i vládě. Ta se rozhodla připravit vlastní návrh nových svátků. „Chceme podpořit maloobchodní tržby a nastartovat tak ekonomiku,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Vedle Vánoc, sv. Valentýna, Velikonoc, MDŽ, Dne matek, Dne dětí, Dne otců, konce školy, začátku školy, Halloweenu či Mikuláše se tak můžeme těšit na zcela nové příležitosti k utrácení. „Chystáme Den strýců, Den tet nebo Den otčímů a macech,“ prozrazuje Mládek. Další připravované svátky by měly podpořit českou hrdost, jako například Den naganského zlata, Den založení skupiny Kabát či Den premiéry Babovřesk. A chystají se i další ryze české svátky, například Svátek chatek, Den stížností a nespokojenosti či Den fen, který uvítají zejména pejskaři. „Každý svátek má trochu jiné téma, takže lidé budou utrácet vždy za něco jiného,“ vysvětluje Mládek. Podle něj by bylo dobré pokrýt většinu dnů v roce nějakým komerčním svátkem. Pokud se taktika osvědčí, budeme možná jednou slavit i Den Jana Mládka.

Dejte si teď i vy zapečenou Americkou bagetu s masovými koulemi, ementálem, dresinkem, pečenou cibulkou a barbecue omáčkou za sváteční cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz