Filtr

Zavřít
Máslová krize! Pondělí, 09.10. 2017

Máslová krize!

zpět na články

Štítky: Politika Brusel

Co chtějí mít Češi pod stromečkem?

(Boule) – „Velká cena másla není název motoristického závodu, ale realita,“ říkají politici, kteří se vezou na vlně tzv. máslového populismu. A sbírají tím u smetanu u voličů. Podle serveru ParlamentníHlísty.cz je cena másla selháním vlády, která má máslo na hlavě. Výrobcům mrazáků jde ale odbyt jako po másle.

Kvůli rostoucím cenám si totiž Češi začali dělat zásoby, takže jim přestaly stačit osobní mrazničky. „Mám zamraženo asi deset kilo másla. Když bude nejhůř, vypomůžu i sousedům,“ chlubí se Marie H. z Veltrus. Lidé se k máslu snaží dostat různými způsoby. V obchodních řetězcích jej museli očipovat, aby zabránili krádežím. V Bageterii Boulevard se množí případy, kdy si lidé seškrabují máslo ze Švýcarské bagety do krabičky. „Bageta je teď v akci, užiju si ty tři druhy sýra a ještě si odnesu máslo domů k večeři,“ popisuje Jaroslav M. z Karlína.

Proti cenám másla, které mají kolem Vánoc atakovat magickou hranici 70 Kč, ostře vystoupil i Tomio Okamura. „Vládní politici nám mažou máslo kolem pusy. Kdo souhlasí, ať mi dá lajk na Facebooku,“ uvedl na předvolebním mítinku v Počáplech. Podle průzkumu agentury Butter Research se máslo objevuje na seznamu přání v dopisech Ježíškovi hned za iPhonem X.

Obchody už začaly nabízet dárkové termo-obaly a balící papír s obrázkem Santy Clause s nůší plnou másla. Podle všeho to ale nemusí být jediná krize, která Čechy do konce roku potká. „Očekáváme růst ceny kaprů. Doporučil bych občanům, ať si na Vánoce zamrazí kapra radši už teď,“ říká člen Rybářského svazu Václav Šupina. 

Dejte si teď Švýcarskou bagetu s máslem (!), maasdamerem, brie, sýrem s modrou plísní, pečeným rajčetem, ořechy a grilovanou cibulkou za nemastnou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz