Filtr

Zavřít
Pondělí, 04.04. 2016

Klaus stíhá Tvrdíka!

zpět na články

Štítky: Politika Caprese

(Boule) – Václav Klaus si nedávno postěžoval, že po něm zatím není pojmenovaná žádná velká stavba. „Snažíme se hledat vhodné a důstojné objekty,“ řekl lokační scout Vít Flek ze sdružení POPRK (Pomník pro Klause).

Klaus už řadu návrhů zamítl. Coby vášnivý tenista chtěl své jméno spojit s významným hřištěm, ale jméno Štvanice Václava Klause mu přišlo zavádějící. Dalším nápadem bylo pojmenovat po něm sjezdovku. „Problém byl jakou. Modrá mu příliš připomínala ODS, červená socialismus a černá konec jeho politické kariéry,“ vysvětlil Flek. Exprezidentovi vadila i představa, že by někdo mohl „sjíždět Klause“. Své jméno odmítl dát také tunelu, basketbalovému koši (Koš Václava Klause), lesu, výběhu psounů v zoo, lince metra nebo bagetě. Tým jeho poradců se zároveň snaží vytvořit protiváhu laviček Václava Havla. „Ty lavičky, to byla taková falešná a prázdná schválnost,“ postěžoval si Klaus. Podle něj je lavička příliš kolektivní a tudíž levicová. I proto jeho tým připravuje projekt Sedátko Václava Klause, kde bude místo jen pro jednoho. „V podstatě půjde o nižší městský posed, před který napevno zavěsíme velké zrcadlo, takže se sedící člověk bude moci soustředit pouze na sebe,“ prozradil architekt. Zvýšené úsilí o zanechání odkazu souvisí podle odborníků s rizikem, že Klause předběhne Jaroslav Tvrdík. Fotbalový stadion v Edenu má být totiž už brzy přejmenován na Tvrdík Arenu. To se vedle Klause nelíbí ani Slávistům, kteří se v posledních dnech scházejí v Bageteriích Boulevard nad „sešívanou“ bagetou Caprese (červená rajčata – bílá mozarella), aby lépe strávili dění ve svém klubu.

Dejte si teď i vy čerstvou Caprese bagetu s mozzarellou, rajčaty, pesto genovese, mascarpone, rukolou a balsamicem za čestnou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz