Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Pátek, 14.11. 2014

Klaus dosedl na kometu

zpět na články

Štítky: Politika Caprese

Exprezident se vyzná i v ledovém salátu

(Boule) – Podle odborníků je letošní listopad nadprůměrně teplý. „Tušil jsem to už v říjnu,“ uvedl Václav Klaus, který se dokáže fundovaně vyjádřit k celé řadě oborů a lidských činností. Svědčí o tom i jeho nejnovější prognóza. „Ledový salát v bagetě Caprese bude v příštích dnech o něco ledovější,“ uvedl ve svém institutu před nástěnnou mapou Evropy s vygumovaným městem Brusel.

Názoroví odpůrci exprezidenta tvrdí, že se u něj s přibývajícím věkem prohlubuje vrozená ješitnost, sebestřednost a prchlivost. To ale samotný Klaus popírá. „Mnozí lidé mi nemohou odpustit, že jsem to byl já a jenom já, kdo se stal vůdčí osobností porevolučního vývoje v řadě oborů, včetně klimatologie.“ Pravdou je, že se podle osoby Václava Klause počasí předpovídat dá. Přinejmenším to tvrdí novodobé lidové moudrosti. Například charakter budoucí zimy odhadovali dříve lidé podle velikosti úrody jeřabin, hub či množství podkožního tuku černé zvěře. Nyní nově přibylo i měřítko úrody Klausových bonmotů. „Když se Klaus na podzim hodně zviditelňuje, dá se čekat tuhá zima,“ myslí si přírodní léčitel Jaromír Zázvor. „Klaus podvědomě tuší, že až začnou média psát o mrazu či sněhových kalamitách, na jeho názory už nezbyde tolik prostoru,“ dodává Zázvor. Vedle klimatologie je ale hlavní činností exprezidenta kritika všeho, co pochází z jakékoli evropské instituce. Naposledy zlehčil význam dosednutí sondy Rosetta na kometu, projektu Evropské kosmické agentury. „Kometa říkám své houpací židli. A na tu jsem dosedl už mnohokrát předtím,“ řekl Klaus s úsměvem.

Dejte si teď i vy křupavou Caprese bagetu s mozarellou, rajčaty, mascarpone, pesto genovese, ledovým salátem a balsamicem za sebejistou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz