Filtr

Zavřít
Středa, 18.01. 2017

Jak dodržet předsevzetí!

zpět na články

Štítky: Novinky Nový rok předsevzetí

10 zaručených rad, možná o něco méně

(Boule) – Až 72 % Čechů letos uzavřelo novoroční předsevzetí, což z nás činí národ s největším počtem předsevzetí na metr čtvereční. „Jsme pivní a teď i závazková velmoc,“ říká motivační kouč Milan Neselhal. Bohužel, v jejich dodržování jsme až na 156. místě, těsně za Burundi.

Doporučení experta

Neselhal doporučuje dávat si taková předsevzetí, která je reálné dodržet. Podle něj je pro psychiku důležité vyhnout se pocitům selhání. „Když máte problém s hubnutím, dejte si předsevzetí, že o kilo přiberete. To splníte snadno a budete mít dobrý pocit z úspěchu,“ radí kouč. Hned na začátku je také dobré stanovit si odměnu za to, že závazek dodržíte. „Já se odměňuji bagetou Sweet Ribs s vepřovými žebírky, třeba za to, že ten den nepřejdu přechod na červenou,“ říká Neselhal. Lidé s předsevzetími se obecně dělí na tzv. přestávače a začínače. Jejich poměr je zhruba 50 na 50. Začínači jsou aktivnější, protože plánují s něčím začít, narozdíl od druhé skupiny lidí, kteří jen pasivně přestávají. „Existuje i velká skupina kombinovaných případů. „Chci přestat se stávající milenkou a začít s novou,“ říká Emil K.

Dopad na ekonomiku

Novoroční předsevzetí mají také ekonomický dopad, když ovlivňují prodeje některých komodit. Kromě sportovních úborů jsou to čistící prostředky a štíty, ať už obličejové, nebo repliky těch rytířských. „Jsme vyprodaní. Lidé chtějí začít nový rok s čistým štítem,“ potvrzuje správce e-shopu shields.cz. V domácnostech se z podobného důvodu čistí stoly. Zhruba v březnu se pak zvou úklidové firmy. „Tou dobou lidé zametou svá předsevzetí pod koberec,“ vysvětluje Neselhal.

Odměňte se teď bagetou Sweet Ribs s vepřovými žebry, BBQ omáčkou, cibulovou marmeládou a sýrem maasdamer za splněnou cenu a dejte nám vědět, zda máte a jak plníte svá předsevzetí.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz