Filtr

Zavřít
Česko sužuje nákupní horečka! Čtvrtek, 14.12. 2017

Česko sužuje nákupní horečka!

zpět na články

Štítky: Roastbeef

„Chybí očkovací vakcíny,“ varují lékaři

 

(Boule) – Ke zdravotním rizikům předvánočního času patří vedle chřipek či zvýšeného stresu také tzv. nákupní horečka. Projevuje se závratěmi, částečným zaslepením a ztrátou soudnosti. Tyto příznaky pak vedou k impulzivním nákupům zbytečností, v horším případě k zadlužování.

„Ministerstvo zdravotnictví přikročilo k opatřením, které mají letošní epidemii nákupní horečky zmírnit,“ uvedl tiskový mluvčí Pavel Zábal. Ve spolupráci s technologickou firmou, která byla vybrána bez tendru, se do madel nákupních vozíků montují teploměry. „Pokud teploměr odhalí nákupní horečku zákazníka, vozíku se automaticky zablokují kolečka,“ vysvětluje Zábal.

Před nákupními centry pak budou lidem nabízet pomoc pracovníci organizace Lékaři bez prkenic. Organizace pomáhá v zemích, kde lidé žijí v materiálním dostatku, ovšem chybí jim duchovní rozměr a hlubší smysl života. „Lidem s akutními příznaky nákupní horečky nabídneme klidné popovídání, stisk ruky či obejmutí,“ říká Robert Sharma a dodává, že situace v Česku je v tomto směru hodně zanedbaná. Proti nákupní horečce se lidé mohou nechat očkovat, ovšem vakcíny je momentálně nedostatek. „Po přeočkování pacient ztrácí pocit stresu, uvědomí si pravé hodnoty Vánoc a dokáže si mnohem lépe užít čas se svými blízkými,“ říká MUDr. Sova, který místo nákupů pozval své kolegy z oddělení na Roastbeef bagetu a horký punč do Boulevardu.

Vláda také uvažuje o zákazu prodeje kalhot s velkými kapsami. „Občany by pak přestalo lákat sahat hlouběji do kapsy,“ vysvětlil dosluhující premiér Sobotka a poté zapálil svíčku na adventním věnci.

Dejte si teď bagetu Grilled Roastbeef s marinovaným roastbeefem, jemným křenovým dressingem, restovanou cibulkou a sýrem čedar za klidnou cenu.

 

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz