Filtr

Zavřít
Pondělí, 10.03. 2014

Češi drží hladovku

zpět na články

Štítky: Vágner Detox Landa Hladovka

Kdo podléhá módě jarního detoxu?

(Boule) - S příchodem jara se lidé kromě čištění zahrad, oken či zanesených okapů houfně věnují také očistě organismu. Stále populárnějším trendem je několikadenní detox neboli hladovka. Odborníci varují, že podobné praktiky mohou vyvolat řadu nežádoucích jevů, včetně intenzivního pocitu hladu.

V období jarních detoxů tak na ulicích potkáváme jedince zesláblé hladem, kteří se vyznačují prázdnými pohledy a lehce malátnou chůzí. Další vedlejší účinek popisuje sociolog Jan Mlčoch: „Když nejíte, vaše názory přestanou mít váhu. To vám může uškodit v pracovním kolektivu.“ Hladovkáři ale působí potíže i majitelům řeznictví a rychlých občerstvení. Před výlohami takových provozoven se totiž tvoří shluky lidí, kteří brání ve volném pohybu chodců na chodníku. „Právě teď stojí před výlohou Boulevardu žena v kostýmku, zírá na fotografii Švýcarské bagety a z levého koutku jí kane slina,“ popisuje do telefonu zaměstnanec Boulevardu ve Vodičkově ulici. Během dne se prý situace ještě zhorší. „Uvažujeme o vyvěšení cedule: Prosíme lidi na jarním detoxu, aby přešli na druhý chodník,“ říká Filip Svačinka. Módnímu očišťovacímu trendu podléhá i řada známých osobností. Ne vždy očišťují jen svůj organismus. Miroslav Pelta chce očistit český fotbal, Daniel Landa svou pověst a Jakub Vágner zase například háček od návnady. Odborníci jsou zajedno v tom, že šokové očišťování a hladovění působí víc škody než užitku. „Tělo si řekne, co potřebuje. Když máte chuť na Švýcarskou bagetu, znamená to, že ji vaše tělo potřebuje,“ říká fitness kouč Milan Činka.

Dejte si teď i vy zapečenou Švýcarskou bagetu s ementálem, brie, sýrem s modrou plísní, máslem, pečenou cibulkou a ořechy za zeštíhlenou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz