Filtr

Zavřít
Sobota, 30.11. 2013

Babiš™ je předvánoční hit!

zpět na články

Štítky: Babiš Politika ANO LEGO Skywalker

Na trhu s hračkami bodují plastoví politici

(Boule) - Výrobci hraček letos hledají inspiraci mezi politiky. Na předvánoční trh uvedou řadu populárních postaviček. Největším hitem má být plastový Babiš, pravý od Mattela. K základní verzi „panenky“ se dají dokoupit další komponenty, jako třeba miniaturní vydavatelství novin, políčko nebo masokombinátek. „K dostání by mělo být i lustrační osvědčeníčko, ale zatím nevíme, kdy přesně to bude,“ říká zástupce firmy Mattel, Milan Datel.

Na popularitě podnikatele a lídra hnutí ANO se snaží přiživit i další výrobci. V pražských souvenir shopech jsou tak vedle ruských bábušek k dostání i slovenské bábišky. Svrchní bábiška má podobiznu Andreje Babiše, ty vnitřní mají obličeje Stropnického, Komárka či Jourové. Jinou cestu zvolila značka LEGO, která v rámci série Friends přichází se stavebnicí Česká vláda. „Postavit vládu není vůbec jednoduché, a proto je stavebnice určena lidem od 18 do 60 let,“ říká spolupracovník firmy Libor Kostička. LEGO připravuje také první stavebnici z nové série SocDem Wars s postavičkami Bohuslavem Skywalkerem a Darth Haškem, který propadl temné straně Síly z Vysočiny. „Jsou to takové hvězdné války o koryta,“ dodává Kostička. Pozadu nezůstává ani výrobce populárních Igráčků, který přichází s limitovanou postavičkou nazvanou Igráthek. K výbavě plastového panáčka patří krabice od vína, motýlek nebo pouta na ruce. V Kinder vajíčku je pro změnu k nalezení miniaturní Tomio Okamura. „Je to naše první ozvučená hračka. Když jí stlačíte hlavičku, dokola opakuje slovo referendum,“ prozrazuje zástupce firmy Jan Žloutek. Svéráznou hračkou je i postavička Víta Bárty ze série Transformers. Robot Bárta se dá přestavět na skvěle vypadající Bruselskou bagetu s kuřecími steaky. Odborníci jsou k úspěchu nových hraček poněkud skeptičtí a doporučují spíše hezkou pohádkovou knížku. Třeba tu s představiteli ODS, Kubera a Kuba Kubikula.

Dejte si teď zapečenou Bruselskou bagetu s kuřecími steaky, sýrem s modrou plísní, dresinkem a pečenou cibulkou za hravou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz