Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Pondělí, 21.03. 2016

Politici vydávají bajky

zpět na články

Štítky: Babiš Politika

(Boule) – Na knižní trh přichází unikátní sbírka bajek od předních českých politiků. Knihu vydává nakladatelství Albatros pod názvem Zvířata sobě a údajně má navazovat na legendární Ezopovy bajky.

V hlavních rolích se objevují zvířata, která přebírají lidské vlastnosti. Autoři na nich ukazují charakter svých politických konkurentů nebo politiky obecně. „Napsal jsem bajku o čápovi,“ prozrazuje Miroslav Kalousek. „Podnikavý čáp si chce postavit luxusní hnízdo, a tak požádá o podporu žábu na prameni. Ta mu sice vyhoví, ale když zjistí, že o podporu žádal neoprávněně, začne kvákat na celý kraj. Čáp ji spolkne, a má zase klid,“ shrnuje děj. Andrej Babiš je pro změnu autorem bajky O potrefené huse. Mezi tvůrci se dále objevuje například Tomio Okamura (Jak se k nám přistěhoval syrský křeček) nebo Bohuslav Sobotka (Osel a jeho kalašnikov). Podle sociologů je příjemným osvěžením, když politici přenesou své spory z médií do hravější formy. Literární kritici pak chválí zejména styl ministra financí Babiše. „Je to bezesporu zkušený bajkař,“ napsal recenzent Prokop Strhal. Odpůrci nicméně Babišovi vyčítají úlitby Evropské unii. „Postava farmáře v jeho bajce si nápadně často dává Bruselskou bagetu, což je jasná snaha zalíbit se bruselským úředníkům,“ rozčiluje se Miroslav Kalousek. Ministr financí si z takových reakcí hlavu nedělá a v literární činnosti hodlá pokračovat. Aktuálně prý dopisuje pohádku Agroferda Mravenec a také scénář k volnému pokračování pohádkového filmu Anděl Páně s názvem Andrej Páně.

Dejte si teď i vy zapečenou Bruselskou bagetu s kuřecími steaky, sýrem s modrou plísní, grilovanou cibulkou, dresinkem a BBQ omáčkou za potrefenou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz