Filtr

Zavřít
Okamura proti horku Neděle, 12.08. 2018

Okamura proti horku

zpět na články

Štítky: Okamura Roastbeef

Hrozí zákaz zahradního grilování

(Boule) – Do Česka už několik týdnů proniká extrémní horko. „Naše hnutí iniciovalo vznik komise, která prošetří, zdali se k nám horko nedostává ilegálně,“ prohlásil Tomio Okamura na hraničním přechodu s Německem, kde pózoval s teploměrem v ruce.

Podle Okamury horko pochází z afrických oblastí, odkud se nekontrolovaně šíří do Evropy. Na vině jsou podle něj horké hlavy a krev tamních obyvatel. „Evropská unie by nám měla kompenzovat zvýšený přísun horka například prostřednictvím dotací na klimatizace pro běžné občany,“ uvedl Okamura.

Kandidatura do senátu

Nová vláda, která se v úřadu zatím příliš neohřála, se jeho podněty nezabývá. Mluvčí vlády mu pouze doporučil pobyt v chládku. Ani to ovšem nemusí být v letošní vlně veder řešením. Exhejtman David Rath si pobyl v chládku poměrně dlouhou dobu, přesto ale oznámil kandidaturu do Senátu.

„Riziko úpalu a následné zmatenosti či ztráty soudnosti, hrozí zejména lidem ve vysokých funkcích nebo těm, kteří páchají trestnou činnost. I bez letních teplot jim je totiž často horko,“ vysvětluje klimatolog Petr Rtuť.

Konec grilování v čechách

Vláda občanům doporučuje dodržovat pitný režim a zároveň uvažuje o zákazu činností, které ovzduší nad Českem ještě více ohřívají. Nedávný případ z Řeže u Prahy, kde grilující muž středního věku sežehl sousedovi thuji, může vést k plošnému zákazu zahradního grilování. „Thuje má v horní části úplně suché jehličí,“ komentoval to obyvatel Řeže.

Případný zákaz by se ale neměl týkat bagety Grilled Roastbeef, která je stále dostupná pro zahnání hladu, a to i navzdory hladovým kamenům objevivším se v Labi. Dejte si teď bagetu Grilled Roastbeef s marinovaným roastbeefem, jemným křenovým dressingem, restovanou cibulkou a sýrem čedar za žhavou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz