Strč hlad do kapsy
s mobilní aplikací BB

 
 

Filtr

Zavřít
Krejčíř pročistí vzduch! Pondělí, 27.08. 2018

Krejčíř pročistí vzduch!

zpět na články

Štítky: Lossos

Praha věří návratu šelem do města

(Boule) – „Čistý vzduch!“ řekl si Radovan Krejčíř v roce 2005, když mizel policistům ze své vily v Černošicích. Od té doby se kvalita vzduchu v Praze o dost zhoršila, takže české úřady uvažují o tom, že Krejčířovi umožní návrat.

„Zločincům se obecně daří v situacích, kdy je kolem místa činu čistý vzduch. Od návratu pana Krejčíře do přirozeného prostředí si proto slibujeme, že by mohl pražský vzduch pročistit,“ uvedl radní Jan Prágl v reakci na nedávno zveřejněný žebříček, ve kterém se Praha umístila na předním místě mezi metropolemi se znečištěným ovzduším.

Projekt Krejčíř

připomíná snahy ochranářů o návrat vlků do české přírody. „V obou případech jde o šelmy, které jsou pro životní prostředí prospěšné,“ říká Prágl. Přesun Radovana Krejčíře z jihoafrického vězení do Prahy by mohl mít pozitivní vliv také na kvalitu vody v hlavním městě. „Pan Krejčíř je velká ryba. A velké ryby umí rozvířit stojaté vody,“ říká ekolog Václav Žabinec u Lososové bagety v Boulevardu.

Odpůrci návratu namítají

Odpůrci Krejčířova návratu argumentují tím, že by se v jeho důsledku mohla v Praze zvýšit prašnost. „Už jednou se stalo, že policistům zmizel v prachu,“ říká obyvatel Prahy, který si ze strachu z Krejčířovy pomsty nechal rozmazat obličej.

Silničáři se bouří

Proti plánu se bouří také silničáři a obuvníci. Ti první z obavy, že Krejčíř vezme čáru, zatímco podle těch druhých prý práskne do bot. Změnu pražského ovzduší má nyní v rukách jihoafrická strana, která má rozhodnout o vydání Krejčíře během září.

Dejte si teď čerstvou Lososovou bagetu s plátky marinovaného lososa, gervais, rukolou a mascarpone za dravou cenu.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz